Психолог: Мъртвата връзка тласка най-силно към изневяра

Психологът Естер Перел смята, че всеки случай на изневяра има свое обяснение, но те са обединени от основната причина. Тя я посочи пред британския вестник „Телеграф“.

Според психолога, причината за изневярата често е свързана с взаимоотношенията. Например, човек се чувства отхвърлен, предаден и това го тласка към изневяра. Друга често срещана причина, според нея, е откъснатостта на партньорите и чувството за самота. Не по-рядко, твърди експертът, причината за изневярата са вътрешни причини на човек, които не са пряко свързани с действията на партньора.

Психологът е убеден, че зад всички тези обяснения стои една основна причина: връзката е мъртва. Тя обаче подчертава, че тя може да бъде съживена и най-ефективният начин да направите това е да събудите любопитството на партньорите един към друг. „Трябва да се опитате да признаете, че не познавате партньора си толкова добре, колкото си мислите. Опитайте се да говорите с него за нещо интересно, вместо да предявявате претенции“, посъветва експертът.

Свързани новини

Дневен хороскоп за 24 януари: Овен- укрепвайте социалните си връзки, Телец- подбирайте думите си

vesito

Без шофиране и без организация: нов СПА формат предлага All Inclusive почивка за ден

Regiona

Дневен хороскоп за 20 септември: Овен – планирайте свободното си време, Везни – погледнете критично на себе си

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.