Благоевград изпраща военни за мисия в Косово

На 19 март от 11.00 часа в град Благоевград на площад „Македония“ ще се състои тържествена церемония по официалното изпращане на военно формирование за участие в силите на оперативния резерв на стабилизиращите сили на НАТО в Косово (KFOR).

В операцията на стабилизиращите сили на НАТО в Косово (KFOR) ще се включат над 100 военнослужещи, основно от състава на 3-то бригадно командване-Благоевград, от състава на Сухопътните войски.  Българският контингент ще изпълнява задачи по подпомагане на усилията за възстановяване и поддържане на сигурността в Косово. Командир на 2-ри многонационален батальон е подполковник Йордан Иванов, а командир на механизираната рота е старши лейтенант Иван Дуков.

Очаквани официални гости на ритуала ще бъдат адмирал Емил Ефтимов – Началник на отбраната на Република България, флотилен адмирал Галин Манев -заместник-командир на Съвместното командване на силите, бригаден генерал Пламен Йорданов – заместник-командир на Сухопътните войски, кметът на Община Благоевград Методи Байкушев, областният управител на Област с административен център Благоевград Георги Динев, председателят на Общински съвет Благоевград Антоанета Богданова, представители на Българската православна църква, представители на институции и други.

Свързани новини

АББ България-клон Петрич, постигна още една значима цел

vesito

Спортистите от клуб ,,АлПиринСки“ доминираха на състезанията през уикенда

vesito

Спират водата в село Дебрен

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.