Пасхален водосвет и фолклорен празник събраха жители и гости в Сандански

С тържествен пасхален водосвет, отслужен от Неврокопски митрополит Серафим, и богата фолклорна програма, жителите и гостите на Сандански отбелязаха празника на града в манастира Св. св. Козма и Дамян.

Събитието събра десетки вярващи, които с много вяра и надежда се включиха в молитвата за здраве, мир и благоденствие. Вдъхновяващата атмосфера на светата обител създаде усещане за духовно единение и празничност, характерни за светлите пасхални дни.

След водосвета празничната програма продължи с изпълнения на самодейци от НЧ „Отец Паисий“ – 1919 г., които представиха пъстри фолклорни песни и танци. Техните изпълнения изпълниха пространството с български дух и емоция, като докоснаха сърцата на всички присъстващи.

Празникът премина с много настроение, усмивки и усещане за общност, превръщайки се в истинско тържество на традициите, вярата и културното наследство на региона.

Може да бъде изображение с текстово съобщение

Няма налично описание на снимката.

Свързани новини

Публично обсъждат поемането на общински дълг в Разлог

vesito

Община Благоевград въвежда телекеър услуга в подкрепа на уязвими граждани

vesito

Информационен бюлетин за възникналите произшествия на територията на ОДМВР – Благоевград

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.