Никола Стоянов осъди Корнелия Нинова за клевета – СГС я наказа с 26 000 лв.

Бившият министър на икономиката Никола Стоянов осъди Корнелия Нинова за клевета. Това съобщи „24 часа“.

Софийският градски съд определи, че Нинова трябва да заплати 26 000 лева за причинени неимуществени вреди. Стоянов заведе делото когато бе служебен министър на икономиката. Повод бяха твърденията на Нинова, че той участва в схеми за източване на държавни дружества. Тогава Нинова нарече Стоянов „пионка“ икономически интереси и „опасен за България„.

Съдът счита, че твърденията на Нинова са неверни, обидни и клеветнически. Според СГС действията й са надхвърлили границите на допустимата критика към публична личност. Съдебното решение не е окончателно и подлежи на обжалване.

Свързани новини

ЗЛОВЕЩО: Деца са пребивани и изнасилвани в интернат в село Варненци

vesito

Кметът Огнян Атанасов: Днес е добър ден за Кюстендил-успешен финал на 7-годишна битка

vesito

Сдружение „Св. Св. Йоаким и Анна“ набира средства за изографисване на храма в село Долно Драглище

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.