„Нека доброто продължи!“ – Сатовча отново обединява сили за децата в нужда

Общинска администрация – Сатовча обяви началото на 16-тото издание на благотворителната кампания за набиране на средства за деца сираци и деца с трайни увреждания, която за шеста поредна година се провежда под надслова “Нека доброто продължи!“.

Тазгодишното издание включва и деца с трайни увреждания до 18 години, като целта е да се подпомогнат едни от най-уязвимите групи в обществото чрез различни събития и благотворителни инициативи.

През годините кампаниите стават все по-успешни, като с всяка следваща се събират все повече средства. Миналогодишната кампания за учебната 2024-2025 година бе изключително успешна, като бяха набрани над 175 хиляди лева.

Нарочно създадената комисия за разходването на средствата реши да бъдат включени и деца с трайни увреждания на 17 и 18 години, а за сираците бяха въведени критерии за предоставяне на стипендии, които включват общ успех не по-малък от 5.00, не повече от 15 неизвинени отсъствия за срока и примерен характер. За учебната 2024-2025 година стипендии получиха общо 34 ученика – по 17 за първи и втори учебен срок, всяка в размер на 500 лева.

Тазгодишната кампания ще продължи традицията на предходните издания, като включва различни по вид и място инициативи, целящи да съберат средства за подпомагане на децата сираци и децата с трайни увреждания до 18 години.

Кметът на общината д-р Арбен Мименов отправя апел към гражданите да се включат активно, като подадат ръка на нуждаещите се деца и техните семейства чрез добра дума, усмивка и финансово подпомагане. Той подчертава, че заедно можем да дарим радост в очите на децата и да бъдем пример за тях, като ги научим на стойностни качества като единство, съпричастност и доброта.

Дарения за кампанията могат да се правят всеки делничен ден в сградата на Общинска администрация – Сатовча, в кметствата по населени места или по банкова сметка:

Търговска банка Д-АД, IBAN: BG98DEMI92408400043012,

код на вид плащане: 445100, BIC: DEMIBGSF.

Общинската администрация и организаторите на кампанията призовават всеки, който има възможност, да се включи и да помогне за осъществяването на инициативата, за да продължи доброто, което всяка година събира и подпомага десетки нуждаещи се деца.

Снимка: Архив

Свързани новини

Времето днес, прогноза за петък, 5 януари

vesito

Изтеглят от пазара опасни детски столчета за хранене

vesito

Снежни приключения и незабравими емоции изпълниха ски парк „Картала“ по време на тазгодишния Зимен празник

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.