„Между три планини 2025“: Празник на труда, земята и традициите в Разлог

„Между три планини 2025“ ще събере фермери, животновъди, занаятчии и почитатели на българските традиции в Разлог
На 10 и 11 май, сред красотата на местността „Байова Борика“, отново ще се срещнат хората на труда, земята и традицията – за второто издание на „Между три планини 2025“ – събитие, което обединява фермери, занаятчии и всички, които носят България в сърцето си.
Програмата на 10 май ще започне в 10:30 ч. с официално откриване и ще продължи със спортна надпревара между тежковозни коне в пет категории. Гостите ще могат да се насладят на богата фолклорна програма с участието на Мария Чакърдъкова и оркестър „Неврокоп“, както и на томболи, изненади и разнообразни атракциони.
На 11 май (неделя) събитието ще започне в 10:30 ч. с традиционно откриване, включващо кукерски обичаи и демонстрации по майсторска езда. Следват животновъдно изложение с над 200 животни, представящи биологичното разнообразие на района. Експертна комисия ще оцени и награди най-добрите представители на различни породи.
През целия ден посетителите ще могат да се включат в демонстрации, образователни игри, дегустации на местни продукти, срещи с фермери, както и да се насладят на фото зона със сламени бали, носии и животни.
Община Разлог и организаторите канят жители и гости на региона да се присъединят към двудневния празник – празник на българските традиции и автентичност, да се докоснат до изкуството на ретро автомобилите и да се запознаят с богатото биологично разнообразие на три планини.

Свързани новини

Тежка катастрофа взе жертви навръх Великден

vesito

Мъж загина при катастрофа край село Места  

vesito

Правителството предлага линията на бедност да бъде 764 лева

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.