Земетресението в Пловдивско: BG ALERT спи, а земята се люлее

Секунди преди земетресението папагалите ми полудяха, пише ужасена асеновградчанка. „Беше кратко, но се усети силно! Ужасно преживяване“, са повечето коментари на пловдивчани в социалните мрежи след нощния трус с магнитуд 3.4, който се усети в града и областта. Най-развълнувани са жителите на Пловдив и Асеновград, където люленеето е било най-осезаемо.

„Секунди преди земетресението папагалите ми полудяха, така пърхаха из клетките, вдигнаха голяма врява и всъщност те ме събудих. Усетих, че нещо става“, пише асеновградчанка.

„Беше шумно доста. Като гръм!“ и „Гадничко си беше, макар и за кратко“, пък описват преживяването пловдивчани. Друг жител на града под тепетата пък споделя, че толкова се стреснал, че чак паднал от леглото. Мнозина споделят, че трусът ги е събудил, след което не са могли да заспят повече, пише „Марица“.

„Че люлееше и бучеше е вярно! Че не заспахме и лампите светиха, и пушихме, е вярно! Най-важното е, че и BG ALERT има добър сън! Ако мислите, че България има такава сигнална система… пак ни минаха с 200…“, възмущават се хората в социалните мрежи. Трусът е усетен силно по високите етажи./Блиц.бг

Свързани новини

Проливни дъждове и градушки в следобедните часове днес

vesito

Времето днес, прогноза за събота, 31 август

vesito

Електрохолд предлага нов канал за плащане на сметки за ток
Всички клиенти могат да се възползват от услугата виртуален POS терминал

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.