Тестват втората ни въздушна линейка

Вторият медицински хеликоптер премина летателни тестове в присъствието на българската комисия, която е на посещение в базата на Leonardo S.p.A в италианския град Верджате, съобщиха от Министерството на здравеопазването.

Комисията включва четирима представители на Министерството на здравеопазването и трима представители на авиационния оператор „България Хели Mед Сървиз” ЕАД към Министерството на транспорта и съобщенията.

Екипът трябва да извърши и техническо приемане на летателната машина и нейното медицинско оборудване и апаратура. След това ще бъде извършена организация по прелитането до България, като при подходящи метеорологични условия, това ще се реализира до края на февруари.

Свързани новини

Първото лазерно оръжие срещу дронове: Великобритания обяви успешен тест на DragonFire

vesito

Информационен бюлетин за възникналите произшествия на територията на ОДМВР – Благоевград

vesito

Роднина за пример: Младеж инсценира влизане с взлом в дома на дядо си и му отмъкна огромна сума

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.