Президентът Румен Радев ще бъде специален гост на тържествата за 24 май в Благоевград

Президентът Румен Радев ще посети Благоевград по повод тържественото отбелязване на 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, който съвпада и с празника на града. Това съобщиха от прессекретариата на държавния глава.

Празничната програма с участието на президента започва в 10:30 ч. в Националната хуманитарна гимназия „Св. св. Кирил и Методий“.

Там държавният глава ще поздрави абитуриентите по случай тяхното завършване и патронния празник на училището, както и ще поднесе цветя пред паметника на светите братя пред сградата на гимназията.

От 11:15 ч. Румен Радев ще се включи в традиционното празнично шествие по улиците на града. То ще завърши на площад „Георги Измирлиев“, където ще бъде официално открит празникът на Благоевград. Президентът ще произнесе празнично слово към жителите и гостите на града.

Празничният ден ще продължи с концерт на ансамбъл „Пирин“ и шествие на абитуриентите от Випуск 2025. Кулминацията на вечерта ще бъде големият концерт от 20:00 ч. на площад „Георги Измирлиев“ с участието на РОБИ, Дара Екимова, Стенли, музикално училище „Престо“ и вокално студио „Фа Диез“.

Свързани новини

Кметът на община Сатовча с поздравителен адрес по повод 1-ви юни-Международен ден на детето

vesito

Кметът на Струмяни с поздрав за 8-ми март

vesito

Ансамбъл „Чинари“ представя „Старите българи“ на сцена в Сандански

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.