Празник на вкуса и традициите: Логодаж отново събра майстори на лютеницата

Кметът на Благоевград Методи Байкушев откри Фестивала на лютеницата в село Логодаж.
„Този празник е любов към нашата земя и към вкуса, който тя ни дава, но и към труда, който влагаме, за да го създадем“, каза кметът. Той поздрави организаторите по повод петото издание на фестивала и изрази увереност, че той ще продължи да се развива и да привлича все повече хора.
Дворът на училището в село Логодаж се изпълни с жители и гости, а приготвянето на любимата зимнина се превърна в празник на местните вкусове и обичаи.
Традиционните майсторки – прочутите Логодажки баби, заедно със секретаря на Народно читалище „Иван Чаушки – 1934“ Дафинка Бойчева, представиха своята домашно приготвена лютеница по стара семейна рецепта, пазена и предавана през поколенията.
Гостите имаха възможност да опитат вкусната лютеница и да обменят опит и идеи за нейното приготвяне.
Празничната атмосфера беше допълнена от музика, срещи и добро настроение. Петото издание на фестивала отново събра хората около традиционните вкусове и показа, че местните обичаи продължават да се предават от поколение на поколение.

Инициативата се организира от Народно читалище „Иван Чаушки – 1934“ с подкрепата на Община Благоевград.

Може да бъде изображение с кларинет и цигулка
Може да бъде изображение с един или повече хора, тълпа и текстово съобщение
Няма налично описание на снимката.
Няма налично описание на снимката.
Няма налично описание на снимката.
Може да бъде изображение с текстово съобщение
Може да бъде изображение с линейка и текстово съобщение
Може да бъде изображение с дирндъл и текстово съобщение
Може да бъде изображение с леярна
Може да бъде изображение с текстово съобщение

Свързани новини

С полагане на венец на паметника на Гоце Делчев, започна отбелязването на 111-та годишнина от освобождението на гр. Гоце Делчев

vesito

Зимен празник в Благоевград! Смях, игри и адреналин на „Картала“

vesito

ПТП затвори за движение Кресненското дефиле! Моторист самокатастрофира заради неравности на пътя

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.