От сряда преминаване през „Кулата“ само с отрицателен тест за COVID-19, задължително преведен и на английски език

От сряда до 29 юли гръцките власти ще пропускат през ГКПП Промахон само с отрицателен тест за COVID-19.

Отрицателният резултат за теста трябва да бъде преведен и на английски език, а от него до преминаването на границата не трябва да са минали повече от 72 часа.

Това гласи решение на гръцките власти, публикувано официално снощи.

Туристите ще трябва да притежават документ за отрицателен PCR тест, направен в сертифицирана държавна или частна лаборатория, в рамките на 72 часа преди пътуването.

Преводът на английски език трябва задължително да включва трите имена на пътника, и номера на паспорта или личната му карта.

Решението, подписано от министрите на здравеопазването, транспорта и инфраструктурата, влиза в сила в сряда, 15 юли 2020 г., една минута след полунощ, и ще бъде валидно до 29 юли 2020 г. в 00.01.

Ограниченията не важат за гръцките граждани.

В допълнение към отрицателния тест, от сряда всички пътуващи за Гърция негръцки граждани трябва да попълват декларацията с QR код. Тя ще е задължителна за влизане през ГСПП Промахон, но и за кацащите със самолети.

Срокът за попълване на документа беше намален от 48 на 24 часа преди пътуването.

Източник: Канал3 Сн: архив

Свързани новини

Имате точно 2 дни да смените гумите, иначе следват санкции

vesito

Времето днес, петък, 17 октомври: Облачно и хладно за сезона

vesito

На съд! Зелените лалугери заплождат пеперуди и проучват спокойни храсти за 80 000 000 лв.

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.