Община Банско с апел към жителите и гостите

Уважаеми съграждани и гости на община Банско,
Във връзка с изключително сложната и пожароопасна обстановка през последните седмици, искаме да ви призовем за особено внимание и отговорност при поведението ви на открито.
Нека всички заедно се погрижим за опазването на нашата природа и безопасността на всички около нас. Апелираме да следвате указанията и препоръките, за да се предотврати възникването на пожари: Не палете стърнища и суха растителност. Това е не само незаконно, но и изключително опасно. Огънят може бързо да излезе извън контрол и да предизвика сериозни горски пожари, които застрашават животи и имуществото на хората. Правете пикници само на регламентирани места. Много е важно да използвате само определените за тази цел зони и места.
Не изхвърляйте фасове и стъкла на открито. Цигарените фасове, оставени в сухата растителност, могат лесно да предизвикат пожар, а стъклените бутилки и други предмети могат да концентрират слънчевите лъчи и да запалят околната растителност.
Бъдете внимателни при използване на огън за приготвяне на зимнина. Ако запалите огън на открито, уверете се, че е на безопасно място, далеч от суха растителност, и че имате подръчни средства за гасене на огъня. Никога не оставяйте огъня без надзор и го изгасете напълно преди да напуснете мястото. Информирайте се за противопожарните мерки и ограничения. Ако сте сред природата или при работа в селскостопански райони, е важно да сте запознати с актуалните мерки за предотвратяване на пожари и да ги спазвате стриктно.
При забелязан неконтролиран огън, веднага се обадете на спешния телефон 112 или на денонощния горещ телефон в Община Банско 074988622. Вашата бърза реакция може да помогне за предотвратяване на сериозни щети. Постарайте се да дадете точна информация за местоположението и размера на огъня, за да могат компетентните служби бързо да реагират.
Всеки от нас носи отговорност за предотвратяването на пожари и за опазването на околната среда. Вашите действия имат значение и могат да помогнат за предотвратяването на сериозни инциденти.
Нека бъдем бдителни и отговорни!

Свързани новини

Кметът на Разлог инж. Красимир Герчев посрещна бронзовите медалисти от ВК „Пирин“

vesito

ОбС Благоевград даде зелена светлина за кредит до 14,5 млн. лв.

vesito

Продължава третирането на обществените площи срещу комари в Сандански

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.