Локализираха пожара в Сенокос, продължава борбата с огъня в Славянка

Пожарът в село Сенокос е локализиранв Славянка продължава да е активен от източната част на склона, съобщиха от Областната администрация в Благоевград. Към момента пожарът на българo-гръцката граница е низов. От запад е локализиран. Над 100 служители на пожарната, Югозападното държавно предприятие (ЮЗДП), Регионална дирекция по горите, военни и доброволци влизат на терен. Два верижни булдозера ще продължат да правят просеки. Очакват се от въздуха два хеликоптера от Военновъздушните сили да се включат в гасенето, а следобед се очакват и два самолета от Испания. В село Сенокос пожарът е локализиран. Продължават да се правят ивици по периметъра. Там, където има възможност, влизат служители на пожарната и ЮЗДП, за да гасят частични тлеещи огнища във вътрешността на терена.  От Областната администрация информират, че към момента друг действащ пожар на територията на областта няма.

Свързани новини

Благоевград отбеляза тържествено Деня на народните будители

vesito

Кметът Атанас Стаянов подписа ключови споразумения с министър Цеков за финансиране на четири важни инфаструктурни проекта

vesito

Ремонт на Е-79 спира автобус №1 към Рилци и Бело поле

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.