За 30 минути: От тунел „Железница“ до София с хеликоптер

ГД „Гражданска въздухоплавателна администрация“ регистрира осмото вертолетно летище за спешната медицинска помощ по въздух в страната. To се намира в непосредствена близост до тунел „Железница“ на АМ „Струма“. С изграждането на съоръжението се осигурява възможност за бърза евакуация на пострадали при пътни инциденти или други аварийни ситуации в участъка на тунела, както и в целия регион.

По данни на авиационния оператор „България Хели Мед Сървиз“ ЕАД след получаване на сигнал, хеликоптерът ще стига от София до тунел „Железница“ за 30 минути. До момента България разполагаше с три болнични вертолетни летища в София и по едно във Варна, Панагюрище, Русе и Велико Търново. „Струма“ е първата магистрала в България, която разполага с хеликоптерна площадка.

 

Свързани новини

Владимир Москов с най-много гласове за Националния съвет на БСП

vesito

Тестват системата BG-ALERT в област Благоевград днес

vesito

Ремонтират уличното осветление по пътя за парк „Бачиново“

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.