Баскетболен турнир за Купата на Дупница

Второто издание на баскетболния турнир за Купата на Дупница ще завърши следващия месец в Спортната зала. Баскетболното шоу е насрочено за 14 и 15 септември, като домакините от БК Политехника Дупница са обособили надпреварата в две части. В Турнир А, освен мъжкия А-отбор на Политехника, ще участва един от най-силните тимове в Българската баскетболна лига на Юг – Локомотив Пловдив, както Дунав Русе и най-силната баскетболна школа у нас – БУБА София.

В първия полуфинал ще се срещнат Локомотив и БУБА, а във втория ще спорят дупничани срещу тима от Русе. Победителите от двата мача ще се срещнат на финала, а загубилите отиват на малък финал за трето-четвърто място. Не по-малко интересно да бъде и в Турнир Б, където ще бъде пуснат Б и В-отборът на Политехника Дупница ще бъде със своя млад състав, както БУБА Б и Септември София. Тук публиката ще може да види младите дупнишки баскетболни надежди, на които им предстои да играят мъжки баскетбол в ББЛ. За най-добрите в състезанието с подготвени награди, победителят в турнира ще вдигне Купата на Дупница. Организатор на събитието е БК Политехника Дупница.