Седмица по-късно: Празникът на виното в Дъбрава ще се проведе на 7 февруари

Поради очаквани неблагоприятни метеорологични условия, традиционният Празник на виното в благоевградското село Дъбрава се отлага за 7 февруари.
 На събитието, по стар български обичай, ще бъде извършен ритуал по зарязване на лозята. Програмата включва дегустация на винени напитки, като компетентно жури от технолози ще оцени вината по качество, сорт и плътност. Производителите на най-добрите вина ще бъдат отличени в различни категории, а по време на празника ще бъде коронясан и „Цар на виното 2026“.
Ще бъдат връчени и грамоти за: „Най-добро червено вино“, „Най-добро бяло вино“, „Най-добро розе“, „Най-млад лозар“, „Най-пенливо вино“, „Най-бурно вино“, „Най-пивко вино“, „Най-мераклийско вино“, „Най-деликатно вино“, „Най-сгряващо вино“, „Божествен еликсир“, „Любовен еликсир“, „Най-ароматно вино“, „Най-омайно вино“.
 Програмата за празника е както следва:
➡️ 10:00 часа – дегустация на виното от местни производители
➡️ 11:30 часа – коронясване на „Цар на виното 2026“, ритуал по зарязване на лозята и водосвет
➡️ 12:30 часа – музикална програма и награждаване на участниците
Община Благоевград кани жители и гости да се присъединят към празничната програма!

Свързани новини

Броени часове остават до първата от трите джаз вечери под открито небе в Благоевград

vesito

С празнично шествие и концертна програма, Разлог отбелязва Деня на народните будители

vesito

Пореден скандал в екипа „Томов“, зам.-кмет го вкара в съда

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.