Пламна автобус на АМ „Тракия“, пътниците останаха блокирани на пътя

 

Снимката е илюстративна

Автобус, пътуващ по линията Бургас – София, се е запалил рано тази сутрин малко преди тунела „Траянови врата“ на автомагистрала „Тракия“. За инцидента разказва очевидец, цитиран от bTV, който самият е бил сред пътниците в автобуса.

По думите на очевидеца около 6:00 часа салонът на автобуса внезапно се изпълнил с гъст дим, а малко след това превозното средство се запалило. Сред пътниците настъпила паника, защото хората започнали да се задушават от дима. Всички пътници успели да напуснат автобуса навреме и по първоначална информация няма пострадали. Това обаче не спестило на хората дългото чакане след инцидента.

След случката десетки пътници останали повече от час и половина на аварийната лента на автомагистралата, без да получат информация кога ще бъде изпратен друг автобус. Според разказа на очевидеца шофьорът не е успял да обясни какво се случва, а с пътниците не се е свързал и представител на превозвача.

„Стоим и чакаме, без да знаем колко още ще останем на магистралата“, разказва очевидецът.

По неговите думи под автобуса са започнали да изтичат гориво и други течности, което е породило допълнителни опасения сред пътниците. Автобусът е спрял непосредствено преди тунела „Траянови врата“, а на място е имало полицейски екип.

Очевидецът твърди още, че пътниците не са получили достатъчно информация и съдействие на място. По думите му хората са се чувствали изоставени и не са знаели дали съществува риск от нов инцидент. Към момента няма официална информация от компетентните институции за причините за инцидента, както и дали е започнала проверка по случая.

Свързани новини

„Звездите на театъра” изгряват в Разлог от 3 до 6 юли, билетите са в продажба

vesito

Челен удар на Е-79 край Благоевград! Дете и таксиметров шофьор пострадаха

vesito

Празничен водосвет по случай храмовия празник в махала Полена, Кресна

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.