Медали за таекуондо клуб „Хоук-Банско“ от Grand Prix 2024 в Босна и Херцеговина

На 24 и 25 май, в гр.Зворник, Босна и Херцеговина, се проведе петото издание на Международният турнир по таекуон-до ITF Grand Prix Srbski Soko 2024.
В състезанието взеха участие над 400 състезатели от 11 страни. Сред тях бяха шестима спортисти от Таекундо клуб “Хоук -Банско”, които спечелиха шест медала в двете дисциплини – спаринг и форма.
Мартин Димитров зае първо място спаринг юноши старша възраст +75 кг. Мария Котиркова се класира на второ място форма и трето място спаринг девойки младша възраст до 55 кг. Иван Чеканаров спечели бронз в спаринг юноши старша възраст до 63 кг. Исмаил Кунгьов е на второ място спаринг деца +45 кг. В същата категория Георги Донев се класира трети. Боян Стипцов загуби първата си среща и остана извън класирането за медали.
Новото предизвикателство пред треньора Николай Кехайов и неговите възпитаници е през месец юни в Охрид, Република Северна Македония.