Заради мокрия сняг е усложнена обстановката в Западна България

Метеорологичната обстановка на територията на Западна България през нощта продължи да се усложнява. Регистрирани са редица аварии по електропроводи средно и ниско напрежение в резултат на тежкия сняг и силния вятър. Множеството паднали дървета и клони скъсаха проводници, счупиха изолатори и събориха стълбове.

 

Мощният циклон и обилният снеговалеж причиниха изключвания по редица въздушни електропроводи в Западна България. Поради аварии на захранващи електропроводи високо напрежение към 8:30 часа сутринта без захранване са 7 подстанции, част от електропреносната мрежа.

 

ЕРМ Запад мобилизира 300 аварийни екипа, които са снабдени с необходимата техника и оборудване за работа при тежки зимни условия. Работата им продължи през цялата нощ. Тя е затруднена от паднали дървета и непроходими пътища.

 

Дружеството формира кризисен щаб. Той постоянно наблюдава обстановката и пренасочва аварийните екипи там, където има необходимост.

 

 

Свързани новини

Внезапно почина известен благоевградски бизнесмен

vesito

Учениците от II ОУ „Димитър Благоев“ в Благоевград започват втория срок в напълно обновена и разширена учебна база

vesito

Тържествено честване на Националния празник 3-ти март в Гоце Делчев

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.