Акция на ГДБОП : Задържани са петима, иззети са злато, дрога и боеприпаси

Снимка архив: МВР

Петима души са арестувани за 24 часа при специализирана полицейска операция на ГДБОП срещу наркоразпространението в град Плевен.

Акцията е реализирана вчера по разследване на дейността на организирана престъпната група, занимаваща се с разпространение на синтетични наркотици и марихуана. Претърсени са 8 помещения и 5 превозни средства.

Иззети са метамфетамин и марихуана, парична сума в различна валута, възлизаща на над 70000 лева, както и злато, боеприпаси, електронни устройства и документи.
Образувано е досъдебно производство под надзора на Окръжна прокуратура – Плевен.

Задържането на петимата е удължено на 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор. Повдигнати са им обвинения. Разпитани са свидетели.

Свързани новини

Младежи пребиха и съблякоха 14-годишно момче в подлез

vesito

Община Дупница подкрепя инициативата „Часът на земята 2024“

vesito

Благоевград отново е столица на спортните танци с престижния турнир „Купа Благоевград“2025

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.