Грамота за „Гражданска доблест“ за А. Стоянов, открил изгубеното дете край Скриняно

Кметът на Община Кюстендил инж. Огнян Атанасов връчи грамота за „Гражданска доблест“ на Асен Стоянов за проявена бърза реакция, съпричастност и достойна гражданска постъпка при оказаната помощ за откриването и безопасното връщане на изгубено дете на 26.05.2026 г. в района на с. Скриняно.
Отличието беше връчено като израз на признателност към всички доброволци и институции, включили се в мащабната акция по издирването на 5-годишния Маурисио.
В спасителната операция участие взеха екипи на МВР, Планинската спасителна служба, Спасителен отряд – Кюстендил, Доброволчески отряд „Завет за земята“, Гранична полиция, служители на Община Кюстендил, „Електрохолд“, както и десетки доброволци, които през цялата нощ участваха в издирването на детето.
В акцията бяха използвани още хеликоптер и дронове с термокамери, но по думите на кмета най-голяма роля за успешния край са имали доброволците и сружителите на институциите на терен.
„В крайна сметка най-важното е, че детето беше намерено живо и невредимо. Тази грамота е символичен жест към всички хора, които се включиха в издирването с огромно сърце, отдаденост и човечност. Като събирателен образ на всички доброволци отличаваме човека, който намери детето“, заяви инж. Огнян Атанасов.
Кметът изказа благодарност към всички институции, служители и граждани, които с общи усилия, професионализъм и съпричастност са допринесли за успешното приключване на спасителната акция.

Свързани новини

Пистите Картала, Алеко и Боровец очакват скиорите

vesito

Студентски отбори от цялата страна в битка за титлата по баскетбол в Благоевград

vesito

Благоевград посрещна над 50 германски и български компании на бизнес форум

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.