Благоевград повишава сигурността на обществените обекти

Община Благоевград финализира процедурата за обезпечаване сигурността на редица ключови обществени обекти след проведена обществена поръчка. Целта е да се повиши безопасността на жителите и гостите на града, както и да се защити обществената собственост и пространствата за отдих.
 Охраната на Зоопарка и парк „Бачиново“ е възложена на „С.И.А. Секюрити“ ЕООД. Социалните жилища, стадион „Христо Ботев“ и Интерната ще бъдат охранявани от „Е и О Секюрити“ ЕООД, а православният комплекс „Памет и вяра“ и паркът в кв. „Еленово“ са поверени на „Алфа-груп Секюрити“ ООД.
По обособена позиция 1, която включва Ловния дом и парк „Даме Груев“, процедурата ще бъде обявена отново, тъй като по нея не бяха подадени документи.
Охраната ще се извършва чрез невъоръжени физически лица, като обектите ще се наблюдават и при подаване на сигнал мобилните патрули ще реагират незабавно чрез паник бутон. При опит за неправомерно проникване или възникване на кризисна ситуация патрулен автомобил ще пристига на място не по-късно от 15 минути след подаване на сигнала.
Физическата охрана ще се осъществява седем дни в седмицата, включително празнични дни. Общата стойност на обществената поръчка е 674 905,40 евро без ДДС, а продължителността на договорите е 33 месеца.
Това е част от последователната политика на Община Благоевград за защита на гражданите и обществените пространства в града.

Свързани новини

Кметът Методи Байкушев откри първия веломаратон за 2024 г., над 270 велосипедисти се включиха във велошествие „Благоевград на две колела“

vesito

Кметовете разполагат с още седмица за почистване на речните корита

vesito

Голям интерес към безплатните прегледи в Петрич от специалисти на „Софиямед“

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.