Лято с кауза: Младежи чистят пътеката до „Кръста“ и тръгват към планината

Младежкият център в Благоевград организира почистване и планински походи

Младежкият център в Благоевград организира две летни инициативи, насочени към активен и отговорен начин на живот сред природата. На 5 юли ще се проведе доброволческа акция за почистване на туристическата пътека до емблематичното място „Кръста“ над града. Сборният пункт е в 9:00 часа пред Регионалния исторически музей.

Втората инициатива е планински поход до хижа „Македония“ и Голям Мечи връх, планиран за 17 юли. Тръгването ще бъде в 7:00 часа от Младежкия дом, като за участниците е осигурен транспорт до местността „Картала“.

И двете събития са със свободен достъп за всички желаещи и имат за цел да насърчат младите хора да бъдат по-свързани с природата и да се грижат за нейното опазване.

Свързани новини

С категорично мнозинство съветниците приеха Бюджет 2024 на Благоевград

vesito

Община Гоце Делчев организира публично обсъждане на Проект за бюджет за 2024 г.

vesito

Кметът Байкушев свика извънредно заседание на членовете на Общински съвет за намаляване на риска от бедствия на територията на община Благоевград

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.