Кметът на Кресна: Обходен път преди летния сезон или животът е в опасност

Град Кресна се оказа „тапа“ на няколко пъти в почивните дни, в които българите тръгват да пътуват към южната ни съседка Гърция. Освен задръстванията и тежкия трафик има риск за здравето и живота на местните хора, които са принудени да пресичат главен път Е-79, разделящ населеното място на две.

Заради този проблеми преди повече от 20 дни се проведе спешна работна среща, на която експерти обсъдиха конкретни мерки. Предложи се преместването на пешеходната пътека в центъра на града и поставяне на заграждения. Но най-важното е да се изгради временен обходен маршрут.

„Нека държавата побърза с направата на този обходен път преди активния летен сезон. По този начин повечето автомобили, които и без това не спират в Кресна, ще преминават транзит край града, а ние няма да се притесняваме всеки ден за здравето и живота на децата и възрастните. Само това ще премахне задръстванията и тежкия трафик. Всичко друго са палиативни мерки, които няма да имат ефект. Ние сме свикнали с това, че пътят преминава през града ни, но в последните години трафикът е огромен“, заяви кметът на община Кресна Николай Георгиев.

Според жители на града няма да доведе до отпушване на движението нито предложеното преместване на пешеходната пътека, нито поставянето на допълнителни знаци и разделителни колчета за по-голяма безопасност на движението, нито пък монтирането на светофарна уредба на пешеходната пътека в центъра на населеното място.

Специалисти пък смятат, че на практика тези задръствания започват още от град Симитли, където се събират потоците коли от Благоевград и Банско. „Няма как, когато страшно много коли пътуват по едно и също време, да няма задръствания. Така ще е до цялостното изграждане на автомагистрала „Струма“, категорични са те.

Свързани новини

Започва монтиране на предпазен парапет на пешеходната алея до река Благоевградска Бистрица при моста на кооперативния пазар

vesito

ЧЕЗ планират ново спиране на тока заради профилактика

vesito

„Лятно кино под звездите“ превърна Благоевград в сцена на вдъхновяващи истории и обичано българско кино

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.