Банско-сцена на българо-сръбското фолклорно единство

 Кметът на община Банско Стойчо Баненски се срещна вчера с организаторите и ръководителите на сръбските фолклорни групи, които гостуват в града за Фолклорния фестивал на сръбско-българското приятелство. Събитието ще се проведе на 22 март в НЧ „Никола Вапцаров“ и ще събере над 500 участници от Сърбия и България.
Кметът приветства хореографите и ръководителите на групите с топли думи, като изрази своята пълна подкрепа за фестивала и неговата мисия да обединява народите чрез традициите. На срещата присъстваха и домакините от читалището в Банско, които също ще вземат участие в програмата с изпълнения на свои състави и изпълнители.
Фестивалът има една основна цел – да засили връзките между българи и сърби, като съхрани и популяризира богатото фолклорно наследство на двата народа.
Може да бъде изображение с 2 души и текстово съобщение
Може да бъде изображение с 3 души и текстово съобщение
Може да бъде изображение с 2 души, Овалният кабинет и текстово съобщение
Може да бъде изображение с 2 души и текстово съобщение

Свързани новини

Kутия за споделяне на желания с Дядо Коледа е поставена в центъра на Благоевград

vesito

Община Благоевград ще постави нова автоматизирана и самопочистваща се тоалетна в парк „Бачиново“

vesito

Започва асфалтиране на ул. „Свобода“ и ремонт на ул. „Пирин“ в Петрич

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.