Успешно представяне на клуб по биатлон „Банско 2019“ и Ски клуб ”Банско” в летните първенства

Четири титли и десет медала завоюваха състезателите на клуб по биатлон „Банско 2019“ на завършилото лятно държавно първенство в Паничище.
Иван Котирков (момчета) затвърди успехите си в летните стартове, като добави към своята колекция още два златни медала. Лъчезара Попдимитрова при момичета младша възраст спечели с 1 златен и 1 сребърен медал, а Иванина Габерова при момичета – златен и сребърен медал.
Със сребърни медали се окичиха още Георги Котирков (момчета младша), Симона Денинска (момичета младша), Георги Бисет (момчета), а Сиана Парапунова завърши с бронз в спринта при момичета младша. В топ 6 класиране влязоха Георги Котирков, Лео Трайков, Георги Бисет, а в топ 10 попаднаха още Димитър Керанджиев, Юлия Бисет, Габриела Попдимитрова, Ива Трайкова.
През уикенда Ски клуб ”Банско” направи блестящо представяне на Кръстава/Юндола на проведеното Държавното първенство по ски бягане за мъже, жени, юноши старша и девойки старша възраст, водени от своя треньор Елена Петакова.
При мъжете на 10 км ролки класически стил в изкачване, 15 км ролки свободен стил и 7.5 км крос, Даниел Пешков беше над всички и спечели златото и в трите състезателни дни с голяма разлика пред другите. Мария Хинкова продължава да трупа своя опит в по-горна възрастова група, печелейки бронзов медал на 7.5 км ролки класически стил в изкачване и сребро на 5 км крос. Тодор Малчов участва на 10 км класически стил в изкачване, където се класира в топ 10.
Най-добрият състезател на клуба – Даниел Пешков продължава своята подготовка на сняг с националния отбор на България в Австрия и Италия. За състезателите от по-малките възрастови групи предстоят още два старта от летния календар на Българска федерация ски.