С концерт-спектакъл ЕГ „Акад. Людмил Стоянов“ отбеляза 40 години от създаването на елитната гимназия.

С концерт-спектакъл ЕГ „Акад. Людмил Стоянов“ отбеляза 40 години от създаването на елитната гимназия. Юбилейният концерт под надслов „Заедно сбъдваме мечти“ събра в зала „П. Яворов“ настоящи и бивши учители и ученици. Тържеството започна с церемония по посрещане знамето на училището, след което прозвучаха химните на Р България и на Европейския съюз. Сред официалните гости бе кметът на Благоевград Методи Байкушев, който приветства и поздрави присъстващите.

„Честит празник, мечтатели! Има толкова много истории на успеха в Езикова гимназия „Акад. Л. Стоянов“. Изключително съм щастлив и горд, че всяка година училището е сред първите в страната по резултати и че от него излизат едни от най-успешните хора в България.  Ще ви дам един малък съвет – внимавайте как мерите успеха. Във вашия успех не се съмнявам – всичко онова, с което вие ще се захванете ще бъде успешно, но в края на краищата истинското мерило за успеха е как сме помогнали на хора около нас да постигнат мечтите си, какво сме направили за нашето общество, за нашите близки и приятели“, каза кметът Методи Байкушев. Концертът продължи с излъчването на документален филм, чиито кадри показаха изминалия път и откроиха минало и настояще, изпълнено с професионализъм. В богатата програма участие взеха ученици от ЕГ „Акад. Л. Стоянов“, както и музикални и танцови състави. На събитието присъстваха още директорът на гимназията Тинка Попова, зам.- министърът на образованието и науката Емилия Лазарова, областният управител Мария Димова, председателят на ОбС Радослав Тасков, представители на РУО, учебни, културни и обществени институции.

Може да бъде изображение с 3 души и танцуващи хора
Може да бъде изображение с 4 души
Може да бъде изображение с 12 души

 

Свързани новини

Парламентът спъва ключови инфраструктурни проекти

vesito

Български зелени НПО притискат Бернската конвенция да спре довършването на АМ Струма през Кресненското дефиле

vesito

Важна новина за възрастните хора, които взимат пенсии от „Български пощи“

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.