33 години от убийството на Джовани Фалконе бяха отбелязани с церемония в Благоевград

С полагане на цветя в Благоевград бяха отбелязани 33 години от убийството на италианския магистрат Джовани Фалконе, посветил живота си на борбата срещу мафията.
Ритуалът, организиран традиционно от Общински съвет по наркотични вещества, се състоя пред паметната плоча, намираща се на фасадата на Съдебна палата.
Делото на Фалконе почетоха зам.-кметът Боряна Шалявска, областният управител Георги Динев, председателят на ОбС Антоанета Богданова, представители на съдебната власт, на италианското посолство и на ОбСНВ – Благоевград.

Свързани новини

БОГОЯВЛЕНИЕ Е! АСЕН ЦЕКОВ ИЗВАДИ СВЕТИЯ КРЪСТ В САНДАНСКИ!

vesito

Масови арести за притежание на наркотици в Пиринско

vesito

Тъщата на кмета на Цалапица в болница – май хванала зетя в изневяра и баща му я набил

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.