13 сгради в община Кюстендил с одобрено финансиране за енергийно обновяване по Програма „Развитие на регионите“ 2021-2027

13 сгради на територията на Община Кюстендил са одобрени за финансиране по процедура „Подкрепа за устойчиво енергийно обновяване на многофамилни жилищни сгради, включително справяне с енергийната бедност“ от Приоритет 4 „Справедлив преход“ на Програма „Развитие на регионите” 2021-2027 г.
При направената проверка се установи, че за сградата на ул. “Г.С. Раковски“ № 36, блок 2, предстои да бъде сключен договор за безвъзмездна финансова помощ по Национален план за възстановяване и устойчивост – ПОДКРЕПА ЗА УСТОЙЧИВО ЕНЕРГИЙНО ОБНОВЯВАНЕ НА ЖИЛИЩНИЯ СГРАДЕН ФОНД -ЕТАП I. Това ще даде възможност да бъде финансирана сграда от резервния списък.
Детайлна информация за резултатите от извършената оценка можете да откриете на следните линкове:
Списък на предложените за финансиране проектни предложения, подредени по реда на тяхното класиране (по региони), и размера на безвъзмездната финансова помощ, която да бъде предоставена за всяко предложение.
Списък с резервните проектни предложения, които успешно са преминали оценяването, но за които не достига финансиране, подредени по реда на тяхното класиране (по региони)
От подадените от Община Кюстендил 49 проектни предложения, само блок 190, ж.к. „Герена“, е под минималния брой от 80 точки.
В съответствие с условията за кандидатстване по процедурата общият ресурс за финансиране е разпределен по региони: за област Кюстендил – 33,6 млн. лв., за област Перник – 33,6 млн. лв., за област Стара Загора и 10-те общини, свързани с Маришкия басейн: Нова Загора, Ямбол, Симеоновград, Харманли, Тополовград, Димитровград, Хасково, Елхово, Сливен и Тунджа – 129,2 млн. лева.
В рамките на разполагаемия бюджет по процедурата са одобрени за финансиране общо 129 проектни предложения, с общ размер на БФП – 192,5 млн. лева, от които:
за област Кюстендил: 26 проекта с общ размер на БФП – 31,8 млн. лв.,
за област Перник: 38 проекта с общ размер на БФП – 32,9 млн. лв.,
за област Стара Загора и общини, свързани с Маришкия басейн – 65 проекта с общ размер на БФП – 127,8 млн. лева.
След изпълнение на енергоспестяващите мерки многофамилните жилищни сгради в трите региона трябва да постигат клас на енергопотребление „В“ или по-висок, като по този начин ще бъде подпомогнат прехода към климатична неутралност на трите региона.

Свързани новини

След потопа: Ким Чен Ун наказа с разстрел десетки чиновници за безотговорност

vesito

Гражданска активност! 700 благоевградчани скочиха срещу застрояването в местността Заева поляна около Кръста!

vesito

Изнесени кандидатстудентски изпити на ученици от Сандански

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.