ЦИК отказа регистрация за участие в изборите и на двете коалиции на ДПС

Централната избирателна комисия отказа да регистрира коалиция „Демокрация, права и свободи – ДПС“ и „ДПС – Ново начало“ за участие в предсрочните избори на 27 октомври. Избирателната комисия гласува два отделни доклада, като и двете бяха подкрепени с 15 гласа „за“.

Причината за отказа на регистрация и на двете коалиции е, че според Изборния кодекс не може да има една и съща партия в повече от една коалиция. ЦИК постави условие на двете коалиции да докажат, че ДПС не е част от техния състав, но те не изпълниха това указание. В създалата се ситуация ЦИК може и да откаже участие в изборите и на двете формации в този формат, като решението може да бъде обжалвано в съда.

Свързани новини

С пътуваща изложба учат децата в Гоце Делчев на благотворителност и фото изкуство

vesito

ЕРМ Запад ще вложи 8.45 млн. лв. в по-надеждно електрозахранване на област Благоевград

vesito

Митрополит Киприан отслужи водосвет в новостроящ се храм

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.