Пъстър флашмоб в Кюстендил превърна пл. „Велбъжд“ в детска плодородна шевица

Третият ден на „Празник на плодородието“ 2025 бе посветен на най-ценните плодове на Кюстендил – децата!
Началото бе поставено от пъстър и емоционален флашмоб – десетки усмихнати малчугани изпълниха площад „Велбъжд“ и чрез танц изтъкаха своя „Плодородна шевица“. Под звуците на песента „Нашият Кюстендил“ децата от всички детски градини превърнаха площада в живописен килим от багри и ритъм .
Празникът продължи със спортни състезания, артистични ателиета и много забавления. В часовете от 11:00 до 13:00 ч. децата се включиха в Олимпийските плодородни игри „Яж, движи се, бъди“, а след това – в творчески работилници и игри, които изпълниха деня с усмивки и енергия.
Денят превърна площад „Велбъжд“ в огромна жива шевица, извезана от детски смях, радост и цветове – доказвайки, че именно децата са най-светлия символ на плодородието и надеждата за бъдещето.

Децата на Кюстендил изтъкаха  плодородна шевица  на пл. Велбъжд
Децата на Кюстендил изтъкаха  плодородна шевица  на пл. Велбъжд
Децата на Кюстендил изтъкаха  плодородна шевица  на пл. Велбъжд

 

Свързани новини

Здраве и забавление: Безплатни спортни занимания за учениците в Благоевград през пролетната ваканцията

vesito

Кметът на Петрич подписа договор за реализация на проект „Нисковъглеродна безкрайна пътека“

vesito

„Първа копка“ за нов православен храм в Сандански

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.