„Празник на черешата“ 2025 – традиция, единение и празник на изобилието в Кюстендил

„Празник на черешата“ 2025 г. – мястото където трудолюбието среща духа на традицията и радостта на хората
Последният уикенд на юни Кюстендил кипи от музика, вкусове, цветове и емоции!
И тази година празникът е повече от фестивал- той е усещане за общност, изобилие, вкус на лято и череши.
Всяко едно кътче в централната част на Кюстендил е изпълнено с черешова наслада и художествени кътове, подготвени от читалищата в община Кюстендил.
Празникът официално откри кметът инж.Огнян Атанасов с думите : Добре дошли в Кюстендил – овощната градина на България , където черешата не е просто плод, а символ на трудолюбието и обединението
„Знаете, че тази година времето през пролетта не беше благоприятно към нашите земеделски производители, но трудните времена раждат силни хора и характери. Това ни обедини, направихме празника и успяхме да го направим само заради вас, защото благодарене на вас – хората, този празник съществува“, каза още инж. Огнян Атанасов и изрази надежда, че следващата година ще бъде по-добра, за да може празникът да бъде още по-пищен и още по-голям.
Гости на празника бяха областният управител Методи Чимев, председателят на Общински съвет Димитър Велинов, Негово Преосвещенство Велбъждски епископ Исаак, втори викарий на Софийския митрополит и архиерейски наместник на Кюстендилска духовна околия, зам.- министърът на земеделието и храните Иван Капитанов, народни представители и общински съветници.
Приветствие към гостите на празника на черешата отправи зам.- министърът на земеделието и храните Иван Капитанов.
„Тази година не беше добра за черешопроизводителите и за земеделските стопани, но ви уверявам, че ние заставаме зад сектора. Предстои да подпомогнем земеделски производители в най-кратки срокове“, каза Иван Капитанов.
Празникът продължи с представяне на перспективни сортове череши от Институт по земеделие Кюстендил и богата фолклорна програма с участието на Румяна Поповаи ансамбъл „Чинари“
В 20:00 часа на сцената на площад „Велбъжд“ ще изпълнят най-големите си хитове Торино и Пашата и Веселин Маринов
Благодарим на спонсорите на събитието и на фирмите, които подсигуриха вкусни кюстендилски череши за празника:
–SUNOTEC
–”Синергон Енерджи“ ООД
–”Лира транспорт“ ЕООД
–”Прайм индъстри“ ЕАД
–Верига хранителни магазини “Фантастико“
–Балкан фруит ЕООД
–ФолаПласт ООД
–ЕТ „Булгарплод Кюстендил – Георги Разсипийски“
–Юкон ООД
–ЗС Иван Стоянов Лудачки
Може да бъде изображение с череши
Може да бъде изображение с 8 души и текстово съобщение
Може да бъде изображение с 3 души
Може да бъде изображение с 8 души, танцуващи хора и текстово съобщение
Може да бъде изображение с 3 души и череши
Може да бъде изображение с 3 души
Може да бъде изображение с 10 души, тълпа и текст, който гласи '安 E MИP'
Може да бъде изображение с 10 души, дирндъл и текстово съобщение
Може да бъде изображение с 7 души и текстово съобщение
Може да бъде изображение с 5 души, дирндъл и текстово съобщение

Свързани новини

Отварят барове и дискотеки

vesito

Забраняват мед и сладки млека в ясли и детски кухни, яйцата – само от т.нар. екстра качество

vesito

Медали за таекуондо клуб „Хоук-Банско“ от Grand Prix 2024 в Босна и Херцеговина

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.