Полицията откри над 6 кг канабис в землище край Петрич и задържа 21-годишен мъж с наркотици в Разложко

При проведена специализирана полицейска операция по линия на противодействие на производството, държането и разпространението на наркотични вещества, на 17.09.2025 г. е извършена проверка в землището на с. Драгуш, общ. Петрич, където в обезлесен участък са открити засадени около 16 тревисти растения, реагиращи положително на канабис с общо тегло около 6,080 килограма.

На същата дата, от полицейски служители на РУ-Разлог е проверено жилище в с. Долно Драглище, общ. Разлог, обитавано от 21-годишен мъж от селото. В лек автомобил „Опел Корса“, намиращ се в прилежащ към къщата двор е намерено канабисово растение с тегло около 144,6 грама, а в помещение в къщата – засадено в бидон канабисово растение с тегло около 29 грама, около 10,8 грама сух канабис, както и приспособена вентилация и осветление. Мъжът е задържан със заповед за задържане до 24 часа. По случаите са образувани досъдебни производства.

 

Свързани новини

Публично обсъждане на проекта на бюджет за 2023 година на община Сатовча

vesito

Три детски градини ще бъдат дежурни по време на коледната ваканция в Благоевград

vesito

ПРОВЕДЕ СЕ ВТОРО ОБУЧЕНИЕ ЗА ПОДОБРЯВАНЕ ЗНАНИЯТА И УМЕНИЯТА НА СЛУЖИТЕЛИ НА ОБЩИНА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.