Община Банско дарява 7000 лв. за изграждане на паметник в Благоевград

Снимка: ОбС-Благоевград

Средства ще бъдат отделени и за други инициативи и подкрепа на личности

На извънредната сесия на Общинския съвет в Банско разглеждат 6 предложения за финансова подкрепа на лица и организации. 5000 лв. за подкрепа на Съюза на военноинвалидите и военнопострадалите предлага кметът да бъдат отпуснати с решение на съветниците.

Третокласникът Георги Генчев пък се нуждае от 700 лв., с които ще покрие част от разходите си за участието му в Международната олимпиада по аритметика. Тя ще се проведе в Египет на 7 и 8 юли. Ганчев е носител на две отличия от олимпиадата, едното от които е проведено в Букурещ.

Със 7000 лв. Община Банско ще подкрепи инициативата за възстановяване на паметника на Незнайния македонски четник в Благоевград.

Припомняме, че през 2022 г. Общинският съвет в Благоевград даде съгласие паметникът на „Незнайния македонски четник“ да бъде възстановен на площад „България“ пред Ларго мол. В момента тече кампания за набиране на средства, като за изграждането на паметника са необходими 200 000 лв.

С 10 000 лв. Банско ще подкрепи и закупуването на мамографска уредба, нов компютърен тумограф за „МБАЛ – д-р Асен Велев“ ЕООД в Разлог. 3000 лв. ще бъдат отделени за финансова помощ на Диабетно сдружение „Здравец“ в Банско, чиято дейност се разширява, а членовете увеличават.

Последното предложение е за финансов стимул за младия футболист Борислав Андонов. Той е ученик в 4-и клас в местното СУ „Неофит Рилски“. Андонов е избран сред свои връстници като един от най-добрите футболисти из между „колегите“ си от България, РСМ и Сърбия. Тази година Андонов се подготвя в международен футболен камп в Германия. /Инфомрежа

 

Свързани новини

Гордост за Сандански: Млади борци от „Би Риал“ с бронзови медали от държавното първенство

vesito

Община Сандански възобновява строително-ремонтните дейности на ул. „Райски път“

vesito

Мъж пострада при нападение в Благоевград

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.