Мощна магнитна буря ни удря до часове

Всички жители на планетата ще се сблъскат с последиците от магнитна буря на 24 януари. Метеозависимите хора могат да изпитат здравословни проблеми, когато газовият облак достигне околоземната орбита следобед, предупреждават от Лабораторията по слънчева астрономия на IKI и ISTP.

Във вторник, 21 януари, е регистрирано мощно изригване на Слънцето. Освобождаването е сравнително бавно, но плътността на веществото е доста висока. Силата на магнитната буря се оценява като умерена, но нейният ефект ще може да повлияе на благосъстоянието на хората.

Тежки огнища се очакват на 25 януари. Според публикуваните данни магнитната буря ще започне сутринта и ще отшуми вечерта.

Свързани новини

Днес е неучебен ден за училищата с избирателни секции

vesito

Яко ще се пържим и днес, живакът отново удря 41°С

vesito

Българин е собственик на един от 275 суперавтомобила за 5 млн. лв.

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.