Тръмп потвърди: Споразумението между САЩ и Иран е подписано

Снимка: АП/БТА

Президентът на САЩ Доналд Тръмп потвърди, че е подписал текста на Меморандума за разбирателство с Иран за прекратяване на бойните действия между двете страни, съобщиха агенциите.

„Да, подписан е“, каза американският лидер пред репортери на излизане от Версайския дворец след среща с френския си колега Еманюел Макрон. „Подписах го във Версай. Току-що го подписах.“

Според „Аксиос“ Тръмп е подписал меморандума по време на вечерята с Макрон във Версайския дворец. Изданието допълва, че снимка от подписването е била изпратена на иранците и страните посредници, предаде БТА.

От иранска страна говорителят на Министерството на външните работи в Техеран Есмаил Багаи потвърди, че президентът на Ислямската република Масуд Пезешкиан също е подписал споразумението. Иранската официална осведомителна агенция ИРНА разпространи снимки от полагането на подписа от страна на иранския президент. От САЩ потвърдиха, че това означава прекратяване на бойните действия и отваряне на Ормузкия проток.

Свързани новини

Храмът „Сретение Господне“ в село Добърско отбелязва храмовия си празник

vesito

Община Благоевград облагородява района около НАП с европейско финансиране

vesito

Времето днес, събота, 16 август: Слънчево, купеста облачност следобед на Запад

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.