Кметът Стойчо Баненски: Честит да бъде днешният празник, на който православната ни църква слави св.св. Кирил и Методий!

Делото на равноапостолите е с ключово значение за човешката история и нашето съвремие. За това примерно достойнство, двамата братя, изградили мост между Изтока и Запада, са обявени за равнопокровители на Европа. В България св.св. Кирил и Методий са символ на националната духовност и просвета и основание за самочувствие и гордост. На 11 май е и професионалният празник на тези, които служат на писменото слово – библиотекарите. Да е честит празникът им и да продължават да служат всеотдайно в храма на книжовността и знанието!

Свързани новини

Задържан е хакерът “Емил Кюлев”, пробил базата данни на държавни институции, банки и застрахователи

vesito

Есенен пленер на Арт център Илинденци

vesito

Община Благоевград стартира прием на проектни предложения за интегрирано градско развитие по Програма „Развитие на регионите“ 2021-2027 г.

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.