Кметът на Разлог Красимир Герчев вдига обществена баня за 1,8 млн. лв. в село Баня

Изпълняваме поетите ангажименти.
Идната седмица в село Баня ще се даде начало на изпълнението на проект за „Изграждане на обществена баня“.
Проектът е финансиран от „Програма за подкрепа на общински обекти“, приета от Парламента и е на стойност 1,8 млн. лева.
Проектното решение предвижда изграждане на нова обществена баня, ограда, паркинг за леки автомобили и велосипеди, зелени площи и кътове за отдих.
Новата сграда ще е с капацитет 70 души (35 жени и 35 мъже), с 10 самостоятелни вани.
Функционално имотът се разделя на четири зони. В едната ще бъдат разположени чешма с алея и пейки за сядане, дървета и сезонни цветя.
Втората зона ще е тази на сградата за обществената баня с алейната мрежа около нея. Третата зона ще е за паркиране, а четвъртата ще е разположена в южната част на имота и ще представлява зона с алея, пейки за сядане, пергола, дървета и цветни алеи.
Строителните дейности по изграждането на новата обществена баня са предвидени за изпълнение в рамките на тази и следващата година.
С водосвет за здраве и успех, ще се дадат началото на строителните дейности.
Община Разлог кани жителите на село Баня и на община Разлог да присъстват на водосвета, който ще се извърши на 8 август (четвъртък), в 11:30 часа, на мястото на строителната площадка (бившето перално) в селото. Кметът на община Разлог – Инж. Красимир Герчев благодари на всички работили за реализирането на този проект.

Свързани новини

Информационен бюлетин на ОДМВР за област Благоевград

vesito

Петрич посрещна участници от цялата страна за тридневния Конкурс за млади изпълнители на забавна песен „Изгряват звезди“, 2024 г.

vesito

Откриха мъртва изчезналата жена от дом за ментални проблеми

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.