Кметът Методи Байкушев посрещна министъра на младежта и спорта в Благоевград.

Министъра на младежта и спорта гостува в Благоевград, Той бе домакин на среща със спортните клубове от областта.
Кметът Байкушев заедно с министър Илиев и зам.министър г-жа Дашева посетиха зала „Скаптопара“ и спортния интернат „Пирин“, за да видят условията, в които тренират децата.
Кметът запозна министъра с числеността на клубовете в общината и високите постижения на спортистите.
„Заявих нуждата от нова многофункционална спортна зала, както и обновяване на съществуващата. Благоевград трябва да има и нова, модерна лекоатлетическа писта, затова ще търсим начини за финансиране и изграждане на такава“, каза Байкушев.
Благодаря на министър Илиев за ангажираността към спорта в Благоевград и съдействието, което обеща за проучване на възможностите за разкриване на Държавно спортно училище, добави кметът на Благоевград.
Може да бъде изображение с 2 души
Може да бъде изображение с 11 души и хора, играещи баскетбол
Може да бъде изображение с трамплин

Свързани новини

Силен интерес към първата информационна среща на Община Благоевград по проекта за подмяна на отоплителни уреди

vesito

Сатовча показва, че доброто има сила. Включи се! НекаДобротоПродължи

vesito

Община Разлог закупи мотометачна машина за нуждите на Общинско предприятие “Благоустройство и чистота”

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.