Капризите на времето: До часове настъпват жеги

Времето днес ще бъде слънчево. След обяд над Източна България и планинските райони ще се развие незначителна купеста облачност. Ще духа слаб вятър от север-северозапад. Дневните температури ще започнат да се повишават и максималните ще бъдат между 26° и 31°, в София – около 27°.

В планините ще бъде слънчево. След обяд ще се развие незначителна купеста облачност. Ще духа слаб до умерен северен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 20°, на 2000 метра – около 12°.

През следващите дни ще се задържи слънчево, след обяд – горещо. Вятърът ще е слаб, най-често от юг, временно ще стихва. Температурите ще се повишат още, в четвъртък и петък максималните ще бъдат между 35° и 40°. В петък по-късно през деня и в събота със слаб до умерен вятър от североизток ще прониква относително хладен въздух. Ще има временни увеличения на облачността, вероятността за валежи е малка, все пак не са изключени изолирани краткотрайни превалявания. Дневните температури в събота ще са с 3-4 градуса по-ниски.

Свързани новини

Пеевски: Това вътре е свършило, партиите да се разберат кога са следващите избори

vesito

Съдът в Благоевград отказа да измени мярката за неотклонение на обвинен в държане и разпространение на наркотици

vesito

Година след избора: Радослав Тасков е свален от председателския пост в ОбС Благоевград

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.