Започна подмяна на информационните табели в зоната за платено паркиране в Благоевград

Община Благоевград започна подмяна на информационните табели в зоната за платено паркиране в областния център.
На новите такива са изписани актуалните промени за почасово паркиране, приети с измененията в Наредбата. Сред тях са актуализацията на цените, които ще влязат в сила през февруари, както и часовете на действаща зона за паркиране в събота.
Новите табели предоставят подробна информация на български и английски език за начините на заплащане, както и за санкциите при извършени нарушения.
Нови табели се монтират и на местата, които досега бяха за „служебен абонамент“, който вече е с наименование „платен абонамент“.
Мерките целят да се осигури информираност на водачите на моторни превозни средства относно приетите промени.
Жителите и гостите на града ще бъдат уведомени за точната дата, от която ще влезе в сила новата цена за платено паркиране, чрез комуникационните канали на Община Благоевград.

Свързани новини

С празничен концерт Благоевград посреща настъпването на новата 2024 г.

vesito

Лятна академия за децата на Благоевград отваря врати днес

vesito

Обявена е кандидат-курсантска кампания за прием в НВУ „Васил Левски“ за учебната 2025/2026 г.

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.