Започва мащабен ремонт на улица „Иван Рилски“ в Благоевград

Започва ремонтът на ул. „Иван Рилски“ в Благоевград, който е част от общинската програма за обновяване на градската инфраструктура. Ще бъдат подменени водопроводната и канализационната мрежи, ще бъдат изградени нови тротоари и ще бъде положена асфалтова настилка.

Заради стартиращите строително-монтажни работи, преминаванетремонтъто на техниката ще се осъществява през ул. „Аргир Манасиев“, на която завърши подмяна на подземната инфраструктура и е положена трошено-каменна настилка.

По време на ремонта на ул. „Иван Рилски“ е въведена временна организация на движението, поставена е съответната сигнализация. Достъпът до гаражите на живущите ще бъде осигурен при спазване на указанията на строителния екип.

Припомняме, че ремонти се извършват и по ул. „Иван Вазов“ и „Иларион Макариополски“, където вече са изградени тротоарите. Община Благоевград очаква авансовите плащания от МРРБ, за да започне ремонтите дейности по улиците „Антим I“ и „Захари Стоянов“.

Полагането на асфалт и извършване на останалите довършителни работи ще е възможно едва след приключване на тежките изкопни дейности, свързани с цялостната подмяна на ВиК мрежата по всички улици в района. Дотогава ще се предприемат временни мерки за по-добър достъп за пешеходците и намаляване на запрашването. Ремонтът на ул. „Иван Рилски“ се реализира със средства от държавния бюджет, осигурени по Програмата за общински инфраструктурни проекти на МРРБ.  Община Благоевград благодари за проявеното разбиране!

Свързани новини

Грижа за домашните любимци: Безплатна кастрация в Община Банско

vesito

100-г. юбилей на училището в Кресна

vesito

Община Банско даде начало на проект за модернизиране на изкуственото осветление в град Добринище и селата Места и Филипово

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.