Дупница чества 147 години от Освобождението на града с историческа възстановка на 12 януари

Уважаеми жители и гости на Дупница,
Имаме удоволствието да Ви поканим на тържествено шествие по повод 147 години от Освобождението на нашия град.
На 14 януари по нов стил се навършват 147 години от Освобождението на Дупница от турско робство. По този повод на 12 януари (неделя) Община Дупница организира историческа възстановка на тържествената церемония по посрещането на руския ескадрон начело с майор Иван Павлович Орлински – командир на хусарски ескадрон от ІV Мариуполски полк.
Реконструкцията на събитието ще бъде направена по спомените на дупнишкия краевед Никола Лазарков и ще се състои на автентичното място – в Горна махала на Джерманския мост (на кръстовище „Рибарника“).
12.01.2025г.(неделя)
11:00ч.
Джермански мост в Горна махала(т.нар. местност „Рибарника“)
Заповядайте!

Свързани новини

Между 4 и 5% по-скъп ток ще плащаме от 1 юли

vesito

Над 100 ентусиасти посрещнаха July Morning 2025 с величествен изгрев от връх Исмаилица в Рила

vesito

КНСБ е против тавана от 12 заплати при пенсиониране на държавни служители

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.