Грандиозен фолклорен спектакъл на Ансамбъл „Пирин“ в НДК

Един от най-обичаните и емблематични български фолклорни ансамбли – Ансамбъл „Пирин“ – Благоевград, ще зарадва столичната публика с грандиозен концерт-спектакъл, озаглавен „Слънце да огрее“. Събитието ще се състои на 15 март 2026 г. от 19:00 часа на сцената на Националния дворец на културата в София.

Концертът обещава истински празник на българския дух, традиции и изкуство, в който ще се преплетат незабравими народни песни, впечатляващи танцови картини и виртуозни музикални изпълнения, представящи богатството и многообразието на фолклора от различни краища на България. С характерната си енергия, багри и професионализъм, Ансамбъл „Пирин“ ще пренесе публиката в свят, изпълнен със светлина, ритъм и емоция.

Спектакълът „Слънце да огрее“ носи символиката на живата българска традиция, която продължава да вдъхновява и обединява поколенията. Сцената на НДК ще се превърне в място, където фолклорът оживява чрез силата на танца, песента и музиката – с послание за приемственост, красота и национална идентичност.
Билетите за събитието вече са в продажба в мрежата на Eventim, а интересът към концерта е изключително голям.

Свързани новини

Времето днес, прогноза за петък, 1 март

vesito

Община Разлог със „Златен приз“ в категория „Успешна дестинация за планински и фестивален туризъм“

vesito

Важно съобщение за жителите на Якоруда: Планирано спиране на водата

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.