Времето днес, прогноза за четвъртък, 22 май

До сутринта облачността навсякъде ще намалее и денят отново ще започне със слънчево време, но и отново следобед ще има райони с валежи, гръмотевици, предаде БНТ. Остава опасността и от локални градушки. Максималните температури ще бъдат между 21° и 26°, в София – около 23°.

По Черноморието – между 19° и 25°. На морския бряг ще преобладава слънчево време, но и там, макар и само на отделни места, ще превали и прегърми.

И в планините за пореден ден ще има валежи от дъжд, придружени от гръмотевици. Ще духа умерен, временно силен югозападен вятър. С него ще се пренася и сахарски прах, но и по-топъл въздух, и в петък се очакват температури на места до около 29° – 30°, не са изключени и по-високи стойности.

И в последния ден от работната седмица ще има и много слънчеви часове, но и локални следобедни превалявания и гръмотевици, но главно в северните и планинските райони.

През следващите дни обаче валежи се очакват в почти цялата страна, на много места интензивни, придружени от гръмотевична дейност, временно усилване на вятъра и условия за градушки. Температурите ще се понижават, по-съществено в началото на новата седмица.

Свързани новини

Кметът на Банско към публиката на Джаз Фест: „Вие сте сърцето на този фестивал, вие го правите жив!“

vesito

Редовно заседание на Общински съвет Банско

vesito

Въздушната линейка транспортира мъж със съмнения за инсулт от ски писта Маркуджик

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.