Времето днес, петък, 1 август: Дъждът продължава, слънчево в северозапада и на изток

Минималните температури ще бъдат между 14° и 22°, в София – около 16°, а максималните – между 27° и 32°, в София – около 28°, предаде БНТ.

Над северозападните и крайните източни райони ще бъде предимно слънчево, но в останалата част от страната на много места ще продължи да превалява. Вятърът ще се ориентира от север-североизток и ще бъде слаб, в Югоизточна България – умерен. В планините на много места ще вали. Вятърът ще е слаб до умерен, с посока от север. През почивните дни ще бъде предимно слънчево, а повишението на температурите ще продължи. В началото на новата седмица ще прониква по-хладен въздух, който ще създаде условия за мощна купесто-дъждовна облачност. Отново ще има валежи, придружени от гръмотевици, а температурите ще се понижават.

Свързани новини

Нова магнитна буря ще удари Земята

vesito

Сандански празнува 112 години свобода

vesito

555 години от пренасянето на мощите на Св. Иван Рилски от Търновград до Рилската Света обител

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.