Анна Парапунова от Добринище с награда „Златен век“

На официална церемония по случай 1 ноември – Ден на народните будители, бяха връчени традиционните награди ,,Златен век” от Министъра на културата Найден Тодоров. Сред петдесетте наградени беше Анна Парапунова – секретар на НЧ ,,Димитър Благоев-1925” град Добринище.
Престижните отличия на Министерството на културата получиха изтъкнати творци, артисти, читалищни и научни дейци от различни области на изкуствата, за техния принос в развитието на българската култура и духовност.
Госпожа Парапунова получи високо отличие – ,,Почетен знак „Златен век“ – печат на Цар Симеон Велики – сребърен и Грамота за значим принос за развитието и популяризирането на българската култура и изкуство. Нейната дългогодишна читалищна дейност в Община Банско и членството й във Върховен читалищен съвет към Съюза на народните читалища са само малка част от престижни й дейности.
Може да бъде изображение с текстово съобщение

Свързани новини

Ковид кошмарът се завръща, болниците в Благоевградска област отново пълни

vesito

РСПБЗН – Сандански припомня основните правила за пожарна безопасност при експлоатация на отоплителни и нагревателни уреди!

vesito

Правителството дава 15 млн. лв. на София, за да спре стачката в транспорта

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.