Установени са нарушения при случая с починалата жена в зъболекарски кабинет в Благоевград

Редица нарушения установи Изпълнителна агенция „Медицински надзор“ по случая с починалата 61-годишна пациентка на зъболекарски стол в Благоевград на 23 май. Данните от проверката показват, че не е спазен медицинският стандарт за консултация и лечение на хирургично болни и не е направена оценка на риска за здравето на пациентката, като по този начин е нарушен и Законът за здравето. Резултатите от проверката ще бъдат изпратени и до министъра на здравеопазването. Разследване по случая продължава да води полицията в Благоевград, както и районната прокуратура. Близките на починалата жена обясниха, че се надяват истината да излезе наяве.

 

 

 

 

 

 

 

 

Свързани новини

Започват археологически проучвания на средновековната крепост „Момина кула“ край Гоце Делчев

vesito

Банско е домакин на първото Европейско първенство по рафтинг в България

vesito

Остават броени часове до началото на XVIII-ти Международен фолклорен фестивал „Малешево пее и танцува, Микрево 2023г.“

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.