Тържествено осветиха бойните знамена в центъра на Благоевград

На днешния Йордановден бе извършено тържествено освещаване на бойните знамена на 3-то Бригадно командване. Ритуалът, който се проведе на площад „Георги Измирлиев“ бе наблюдаван от десетки жители и гости на Благоевград. Освещаването на бойните знамена на 6-и януари е стара традиция, като се смята, че водосвет е отслужен за първи път в армията на 20 август 917 година, когато преди паметната битката при Ахелой свещеници благославят бойните знамена. След известно прекъсване, ритуалът е подновен през 1879 година и се извършва до днес.

Свързани новини

Поредна вандалска проява: Изпотрошиха пейки в парка край езерото в Разлог

vesito

Масова миграция от Благоевград към София. Ето къде се местят и колко струва

vesito

БК „Лъвовете“-Петрич отбеляза 6 години

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.