Провокатор – момче – е опитал да запали палатка от лагера на Орлов мост снощи, в 23-ия ден на протестите и третия ден от издигането на палатковия лагер. Инцидентът е станал около полунощ, разказаха пред bTV граждани, нощували в палатковия лагер. Те подчертаха, че са там, за да се постигнат промяна в обществото и оставки заради едноличното управление на Бойко Борисов и главния прокурор Иван Гешев.
Обгорели са ръцете на един от лагеруващите, опитал да изгаси палатката с голи ръце.
Към провокатор по-късно се присъединило и момиче. Днес лагеруващите там се събраха, за да обсъдят мерки за сигурност на палатковия лагер и действия против провокаторите, разказаха хората от протеста.
Протестиращи прекараха нощта на палатки на „Орлов мост” и в Триъгълника на властта в София, както и в колите си на изхода на Стара Загора, предава Нова телевизия.
Снощи автошествието в Стара Загора не беше допуснато да блокира пътя за морето и се стигна до напрежение между протестиращите и полицията.
В столицата протестиращите пешеходци бяха в няколко лъча и отново преминаха по ключови булеварди.
{cbrelatedarticle count=“2″ /}
Така затвориха кръстовището между булевардите „България” и „Фритьоф Нансен”.
На „Орлов мост” се породи напрежение, когато мъж се опита да се качи на трибуната. Протестиращите го обвиниха, че е провокатор и пиян. Той заяви, че не може да се прибере в дома си и това го е ядосало.
По-рано през деня, шофьори споделиха, че обърканият трафик не ги притеснява и подкрепят демонстрантите.
- политика
- протести
- оставка
- Орлов мост
- Бойко Борисов